Korteri radiaatorid on osa korteriühistu küttesüsteemist, mis on ühendatud kogu hoone süsteemiga. Kui korteriomanik ise muudab või vahetab radiaatorit, võib see kahjustada kogu süsteemi terviklikkust ja toimimist. Näiteks võib õhk jääda torudesse, mis võib hiljem põhjustada küttesüsteemi ebaefektiivsust või süsteemi rikkeid.
Hoone ühised tehnosüsteemid nagu küttesüsteemid, elektrisüsteemid vee- ning kanalisatsioonisüsteemid kuuluvad korteriomanikele kaasomandi alusel, olenemata sellest, millises korteriomandis nad paiknevad. KrtS § 34 (2) Korteriomandite kaasomandi osa eset valitsevad korteriomanikud korteriühistu kaudu. See tähendab, et radiaatorite vahetus või kogu küttesüsteemi vahetus saab toimuda ainult ühiste otsuste põhjal.
Selleks, et vältida süsteemi rikkumist, on oluline, et radiaatorite vahetamist teeks pädev inimene, kes teab kõiki vajalikke ohutusnõudeid. Radiaatorite vahetamine nõuab spetsialisti oskusi, et tagada paigalduse õige ja turvaline teostus. Vale paigaldus võib põhjustada lekkeid, tulekahjusid või muid ohtlikke olukordi. Kogemustega, litsentsidega ja sertifikaatidega küttetehnikud saavad tagada, et radiaatorite vahetus toimub õigesti ning nad annavad ka teostatud tööle garantii.
Kui korteriühistul on küttesüsteemile või hoonele kindlustus, võib korteri radiaatori vahetamine ilma spetsialisti abita mõjutada kindlustuskatte kehtivust. Kui radiaatori ebapädeva paigalduse tõttu tekib veeavarii , siis ei pruugi kindlustus maksta kompensatsiooni. Samuti võib radiaatori vahetamise korral kaduda küttesüsteemi garantii, kui süsteem ei ole projektijärgne või kui tegu ei ole kvalifitseeritud tööga.