• Kevadel tuleb puhastada kõnniteed talvistest jääkidest ja prahist.
• Haljastustööd, nagu lõikamine, väetamine ja õhutamine, on kevadel olulised.
Kõnniteed
Kevadel on tavaliselt kogunenud kõnnitee äärtesse talvise libedusetõrje graanuleid, liiva ja isegi asfaldi tükke. Selle kokku pühkimine võib tekitada palju tolmu. Kevadeti on niigi palju allergeene õhus, seega tasub kindlasti vältida liigse tolmu tekitamist.
Kui puhastustööd teha vihmasel päeval, siis kui prahi jäägid on märjad, vähendab see oluliselt tolmu tekkimist. Teeääri võib ka lihtsalt pesta veega ja seejärel kokku korjata talvised teekatte jäägid ja liiv.
Tasub kontrollida ka korteriühistu krundil olevate teede seisukorda. Talvel võivad äärekivid laguneda või tekivad ebatasasused. Kevad on hea aeg teha teeäärte ja kõnniteede korrastustööd, et need oleksid turvalised.
Haljastus
Talve jooksul ikka koguneb aeda langenud oksi, lehti ja muud prügi, aga kevadel tuleb need ära koristada.
Kevadel, enne õitsemist, on hea aeg puudel ja põõsastel lõigata ära kuivanud, haiged või valesti kasvavad oksad. Samuti tasub teha ennetavat lõikamist, et taimed oleksid korralikult kujundatud ja kasvaksid tugevamaks.
Taimede ja muru väetamine tagab neile piisavad toitaineid kasvuks. Spetsiaalsed väetised, mis sisaldavad lämmastikku, fosforit ja kaaliumi, on taimedele eriti kasulikud.
Kui murupind on talve jooksul kahjustatud, tuleks seda kevadel korrigeerida. Haljasalale tekkinud augud ja rööpad tuleks täita uue mullaga ning külvata parandatud pinnale uut muru.
Muru õhutamine, väetamine ja vajadusel uue muru külvamine on kevadel samuti olulised tegevused. Muru õhutamist on mõistlik teha, sest see aitab kobestada tihedat, kokkusurutud pinnast. Peale õhutamist pääsevad toitained ja vesi paremini liikuma ning lõpuks näeb muruplats parem välja.
Kevadel on hea aeg lisada veel multši puude ja põõsaste ümber. Multš aitab säilitada niiskust, takistada umbrohtude kasvu ja hoiab mulla sooja.
Haljastustöödeks oleks kasulik palgata professionaal, sest aednikud ja haljastusfirmad teostavad töö nii, et kevadel ettevalmistatud aed näeks ilus välja vähemalt kogu suve.
Mänguväljakud
Kui krundil on laste mänguväljakud, tasuks needki üle vaadata, et need oleksid lastele ohutud. Kontrollige kõikide mänguväljakul olevate seadmete (kiiged, ronimisvõrgud, liumägi jne) seisukorda ja parandage kõik talve jooksul tekkinud võimalikud kahjustused, nagu lõhenenud lauad, lõtvunud kruvid või katkised osad.
Kui mänguväljak on murukattega, tuleks kevadel muru hooldada, et tagada mängijatele ühtlane ja turvaline pinnas. Kui ilmneb vajadus, võib mänguväljakule lisada uusi turvapiirdeid või muid täiendusi. Oluline on, et mänguväljak oleks kõigile kasutajatele turvaline.